واردات محصول
96/11/3

پودر تصفیه آب

پودر تصفیه آب( پلی اکریل آمید، پلی الکترولیت یا فلوکولانت)HIMAX

پودر تصفیه آب که نام های دیگری همچون پلی اکریل آمید، پلی الکترولیت، فلوکولانت آنیونی، فلوکولانت، آنیونیک، نانیونیک و کاتیونیک دارد؛  منعقد کننده پلیمری ته نشین نمودن سریع آب گل های تولیدی در فرایند برش و ساب سنگ و موزائیک و سرامیک و شن و ماسه و استخراج نفت است. موارد مصرفی پودر تصفیه آب فلوکولانت عبارتند از عملیات حفاری چاههای عمیق خصوصاً در میادین نفتی، معادن و کارخانجات شن و ماسه شویی، کارخانجات سنگبری، صنایع کاشی و سرامیک، کارخانجات موزائیک سازی، تصفیه و جدا سازی فاضلاب شهری، کارخانجات رنگرزی و چاپ و نساجی، معادن و کارخانجات سنگ، آهن، مس و آلومینیوم و .. می باشد.

فلوکولاسیون
فلوکولاسیون یا لخته سازی به جدایش یک محلول اشاره می کند. در بیشتر موارد، از واژه فلوکولاسیون برای توصیف خروج رسوب از سیال استفاده می شود. صنایع تولیدی مختلفی از فلوکولاسیون به عنوان بخشی از روشهای فرآوری شان استفاده می کنند و به صورت گسترده در تصفیه آب به کار برده می شود. از این روش در جامعه پزشکی برای آنالیز سیالات مختلف نیز بهره گرفته می شود.
فلوکولاسیون فرآیندی است که یک حل شونده به صورت جرم لخته شده یا ورقه های کوچک(فلیکflake) از محلول خارج می شود. این عمل با رسوب (که در آن حل شونده در غلظتی که معمولاً زیر حد حلالیتش در مایع است، از محلول خارج می شود) متفاوت است. از این عبارت نیز در شیمی کلوئیدی برای اشاره کردن به فرایندی که باعث می شود ذرات بسیار ریز به یکدیگر بچسبند و یک توده را تشکیل دهند، استفاده می گردد. این توده ممکن است در بالای مایع شناور شود یا در زیر مایع جمع شود و یا می تواند به آسانی از مایع جدا شود.
 
برای مثال در تصفیه آب ذرات جامد معلق در آب(مانند ذرات رسی) وجود دارند. این مایع کدر می تواند با اضافه کردن یک کوآکولانت(منعقد کننده) پراکنده(دیسپرز) شود این ماده به گونه ای انتخاب شده است که بار مخالف با ذرات سوسپانسیون دارد. اکنون هیچ باری وجود ندارد و ذرات بیشتر شبیه به کلوئید هستند و به یگدیگر می چسبند. در این حال، یک فلوکولانت وارد می شود تا این فرآیند را سرعت ببخشد و یک ژل نامحلول در اطراف ذرات تشکیل دهد وقتی که ذرات به اندازه کافی بزرگ هستند، آنها برا اثر جاذبه به انتهای تانک ته نشینی فرو می روند؛ به طوری که می توان آنها را خارج کرد.
با توجه به بحران آب و نبود کافی آن برای کارخانجات، از جمله کارخانجات سنگبری، موزائیک سازی، شن و ماسه شویی که نیاز به آب فراوان جهت انجام عملیات خود دارند شرکت هایمکس(HIMAX) با ارائه پودر تصفیه آب به شرکت ها و کارخانجات تولیدی توانسته مشکل آن ها را در زمینه تصفیه آب در دسترسشان حل کند.
روش استفاده از پلی الکترولیت ها در تصفیه آب
بسیار مهم است که هنگام استفاده،  پلی الکترولیت (پلی آکریل آمید) به خوبی پخش شود، در غیر این صورت ممکن است خودش تجمع کند و زمان حل شدن آن در آب و در نتیجه فرآیند ته نشینی طولانی تر شده و همانند ژل شود.
برای دستیابی به سرعت انحلال بهتر می توان دمای آب را حداکثر تا 20 درجه سانتی گراد افزایش داد. برای افزایش انحلال می توان از همزدن استفاده کرد ولی همزدن با دور بالا منجر به شکست زنجیرها و تجزیه ماده    می شود. بهترین حالت، سرعت همزدن rpm 500-200 می باشد.
پلی اکریل آمید در شرکت بازرگانی هایمکس(HIMAX) با سه نوع محتلف عرضه می شود:
·         345: در فصول بهار استفاده می شود و مولکول هایش 20میلیون است و برای باز شدن آن دمای آب باید از 20درجه بالاتر باشد.
·         556: با 15میلیون مولکول در تمام فصول قابل استفاده می باشد.
·         756: بهترین نوع برای صنعت ماسه شویی می باشد.
و کاربرد همه انواع این پلی اکریل آمید در صنایع سنگ بری هم سنتی هم صنعتی، ماسه شویی، صنایع نفت، کاغذسازی و... کاربرد دارد.
بازرگانی هایمکس(HIMAX)پودر تصفیه آب خود را با سه نوع بسته بندی عرضه می نماید :
·         یک نوع بسته بندی که روی آن کلمه(TIANFLOC) و بالای آن یک قطره نارنجی رنگ وجود دارد.
·         نوع دیگری از بسته بندی که روی آن کلمه(POLYACRYILAMIDE) و مثل نوع اول بالای آن یک قطره نارنجی رنگ وجود دارد.
·         نوع سوم از بسته بندی ما که روی آن کلمه(POLYACRYILAMIDE) نوشته شده و بالای آن دو قطره یکی به رنگ آبی و دیگری به رنگ نارنجی وجود دارد.
لازم به ذکر است که قطره نارنجی رنگ حک شده بر روی جلد بسته بندی محصولات نماد گل آلود بودن آب می باشد.
در زیر دو مدل از نحوه قرارگیری لوگوهایمان در بسته بندی پلی اکریل آمید قابل مشاهده می باشد:

 
 
 
 
کانال تلگرامی ما:
شماره های تماس:
0098-913-111-1803
0098-913-809-8141
0098-31-3380-1483
0098-313380-8302 
 


منوی کاربری

نظرسنجی

شرکت بازرگانی سازش

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آمار بازدید

نشانی دفتر مرکزی:

اصقهان- شهرک صنعتی محمودآباد - خیابان 34 "گز" 

شماره تماس دفتر مرکزی:  33801483 - 009831

نشانی دفتر در کشور دبی:

الشارجه-خیابان شیخ محمد ساختمان شماره 20 - واحد 2

مدیریت شرکت: حاج هاشمی 00989131111803

درگاه وب:

وب سایت رسمی شرکت: www.s-h3group.com

پست الکترونیک: sazeshston90@yahoo.com